COMISIA CENTRALĂ

OLIMPIADA NAȚIONALA DE CHIMIE

BRAȘOV  10 aprilie -  15 aprilie 2007

Ediția a XLI-a

                                                                                              Se aprobă.

                                                                                                         SECRETAR DE STAT,

                                                                                                Dumitru Matei

  

NR.

CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE

INSTITUȚIA DE

 ÎNVĂȚĂMÂNT

LOCALI-TATEA

RESPONSA-BILITĂȚI

1.

Prof. dr. Andruh Marius

Universitate

București

Președinte

2.

Prof. Bogdan Daniela

Ministerul Educației și Cercetării

București

Vicepreședinte

3.

Prof. dr. Grosu Ioan

Universitatea  "Babeș-Bolyai"

Cluj-Napoca

Vicepreședinte subcomisie/ elaborare subiecte baraj

4.

Prof. dr. Hilebrand Mihaela

Universitate

București

Membru/elaborare subiecte baraj

5.

Prof.  dr.  Csunderlik Carol

Universitatea Tehnică

Timișoara

Vicepreședinte subcomisie/ elaborare subiecte baraj

6.

Conf.dr. Bârzu Adrian

Universitatea A.I. Cuza

Iași

membru/ elaborare subiecte baraj

7.

Conf.dr. Mihailciuc Constantin

Universitate

București

Vicepreședinte subcomisie/ elaborare subiecte baraj

8.

Prof. dr. Ion Ion

Universitatea Politehnica

București

Vicepreședinte subcomisie/ elaborare subiecte baraj

9.

 Conf. dr. Tomas  Ștefan

Universitatea Politehnica

București

Vicepreședinte subcomisie/ elaborare subiecte baraj

10.

Prof. Dr.  Iordăchescu Dana

Universitatea

București

Membru / elaborare subiecte baraj

11.

Conf. dr. David Luminița

Universitatea  "Babeș-Bolyai"

Cluj-Napoca

Membru/elaborare subiecte baraj

 

12.

Alexandru Milica

Școala cu clasele I-VIII nr. 24

Constanța

Membru

13.

Arnăutu Maria

C.N. Matei Basarab

Rm. Vâlcea

Membru

14.

Atyim Elisabeta

C.N. Kolcsey Ferenc

Satu Mare

Membru

15.

Bâclea Doina Olivia

Lic. Teoretic C.A. Rosetti

București

Membru

16.

Bodea Carmen

C.N. Silvania

Zalău

Membru

17.

Berinde Zoița

C.N. Vasile Lucaciu

Baia Mare

Membru

18.

Caracoti Constantin

L.T. Traian

Constanța

Membru

19.

Corpodean Cristina

L. T . Tiberiu Popovici

Cluj

Membru

20.

Cristian Victorina

C.N. Vasile Alecsandri

Galați

Membru

21.

Diaconu Teodora

Liceul Teoretic

Balș

Membru

22.

Drăgan Nicoleta

I.S.J. Prahova

Ploiești

Membru

23.

Drăghici Mihăiță

Școala cu clasele I-VIII nr. 12

Tulcea

Membru

24.

Dumbravă Cezar

C.N. B. P. Hașdeu

Buzău

Membru

25.

Eftene Roxana

Școala cu clasele I-VIII nr. 19

București

Membru

26.

Gavrilescu Paula

I.S.J. Iași/C.N. Emil Racoviță

Iași

Membru

27.

Gheorghe Costel

C.N. Vlaicu Vodă

C. de Argeș

Membru

28.

Ianky Maria

C.N. Gh. Șincai

Baia Mare

Membru

29.

Ilieș Florin

C.N. Decebal

Deva

Secretar

30.

Istrate Ioana

C.N. M. Viteazul

Slobozia

Membru

31.

Kovacs Akațiu

I.S.J. Harghita / L. T.O. Balasz

Cristuru Secuiesc

Membru

32.

Luncan Anița

C.N. Emanuil Gojdu

Oradea

Membru

33.

Lupuți Gabriela

C.N. Doamna Stanca

Satu Mare

Membru

34.

Martinuș Ioan

C.N. C. Negruzzi

Iași

Membru

35.

Miron Mircea

Grup Școlar Silvic

Gurghiu

Membru

36.

Nedelcu Mariana

L.T. A. I. Cuza

Ploiești

Membru

37.

Nenciulescu Silviu

C.N. Zinca Golescu

Pitești

Membru

38.

Olenic Liviu

L.T. Nicolae Bălcescu

Cluj

Membru

39.

Onica Stela

I.S.J. Bacău

Bacău

Secretar

40.

Perț Marian 

C.N. Carol I

Craiova

Membru

41.

Pop  Simona

C.N. Ghe. Lazăr

Sibiu

Membru

42.

Rosenschein  Mariana

C.N. Gh. Vrânceanu

Bacău

Membru

43.

Roșca Maria

C.N. M. Viteazul

Ploiești

Membru

44.

Sitaru Viorica

Școala Gen. A. Mureșanu

Deva

Membru

45.

Sburlan Danelica

Școala cu clasele I-VIII nr. 190

București

Membru

46.

Sorohan Vasile

L.T. M. Sadoveanu

Pașcani

Membru

47.

Stănică Gheorghe

C.N. Carol I

Craiova

Membru

48.

Vâtcă Mariana

C.N. Gh. Șincai

Baia Mare

Secretar

49.

Tako Geza Jozsef

Gr. Șc.  Boroti Szabo David

Baraolt

Membru

50.

Vlad Mădălina

C.N. G.M. Murgoci

Brăila

Membru

 

Director general,

Corina Marin

Șef serviciu,                                                                                                        Inspector general,

Gabriela Guțu                                                                                                   Daniela Bogdan